Vanaf 8 september 2022 kun je in de Nederlandse filmhuizen naar een heuse ‘Nordic western’. De Fins gesproken film The Last Ones gaat over het barre leven in een Laplands mijnstadje, waar mijnbouw en het houden van rendieren met elkaar botsen. Het leven lijkt één en al strijd: een strijd tussen culturen, een strijd tussen generaties en een strijd van man tot man. Ik ben benieuwd!
Als je van Scandinavische films en series houdt, moet je zeker eens een kijkje nemen op streaming-platform Panoramix. Daar staan veel Scandinavische films en series op. Met de code STRALENDSCHRIJVEN krijg je korting op de eerste film die je daar huurt. En wist je dat je via NLZIET alle Nederlandse on-demand televisie (NPO, RTL, etc) kunt bekijken wanneer jij dat wilt? Hier kun je het 14 dagen gratis uitproberen. Ook handig voor je favoriete Scandinavische series!
Het verhaal van The Last Ones
The Last Ones is een ‘Nordic western’ die zich afspeelt tegen de achtergrond van een majestueus landschap. Daarnaast is het een kleurrijke aanklacht tegen de uitbuiting en hebzucht die kapitalisme met zich meebrengt.
In de diep bevroren bodem van de prachtige maar barre toendra in Lapland hebben de mijnwerkers het zwaar. Hun baas maakt het er niet makkelijker op. Mijnwerker Rupi wordt verscheurd tussen loyaliteit aan zijn vader, een inheemse rendierhoeder, en de manipulatieve eigenaar van de mijn. Die probeert de rendierhoeder van zijn land te verdrijven, zodat hij de mijn kan uitbreiden. Maar er is ook strijd op kleinere schaal . Meerdere mannen in de nederzetting strijden namelijk ook nog eens om de gunst van de aantrekkelijke Riita.

Estse regisseur en Oscar-inzending
De film The Last Ones is Fins gesproken en speelt zich af in Lapland. De regisseur van de film, Veiko Õunpuu, komt uit Estland. The Last Ones was in 2021 zelfs de Estse inzending voor de Oscars. Op 8 september 2022 wordt de film in Nederland uitgebracht door De Filmfreak. Hier vind je de bioscoopagenda voor deze film.
Bekijk hier alvast de trailer:




