Waarom zou je alleen op feestdagen de tafel extra mooi dekken? Een luie zondagochtend of een lange zomeravond is toch eigenlijk ook al een feestje waard en een feestelijk gedekte tafel maakt de maaltijd misschien niet direct lekkerder, maar wel gezelliger. Laatst kwam ik bij het Deense designmerk ferm LIVING deze items tegen om je tafel sfeervol en Scandinavisch mee te dekken. Wedden dat iedereen iets langer blijft natafelen als alles er zo mooi uitziet?
- Heb je de gratis kalender met Scandinavische feestdagen al gedownload?
- Hier vind je nog meer gratis Scandinavische dingen en kortingsacties
- Bij deze Scandinavische woonwinkels kun je heel veel inspiratie opdoen (mooie foto’s!)
- Hier vind je Scandinavische woontrend
- En hier mijn favoriete Scandinavische designmerken
- Meer lezen? Bekijk dan ook deze boeken over Scandinavisch design
Deens design voor op tafel
Hieronder vind je enkele mooie items van ferm LIVING om je tafel mee te dekken op z’n Scandinavisch. De geur van warme croissantjes, verse aardbeien en sterke koffie moet je er even zelf bij denken.
Hou je van Scandinavisch design? Kijk dan zeker ook even op de website van Nordic Nest (met heel veel Scandinavische designmerken) en word gratis lid van de klantenclub. Je krijgt dan korting op je eerste bestelling en spaart punten bij elke bestelling. Daarnaast blijf je op de hoogte van de aanbiedingen die ze regelmatig hebben.
Merge-onderzetter
De Merge-onderzetter combineert de elementen water, aarde en vuur met elkaar. Hij is met de hand gemaakt in Italië, van klei uit de rivier de Po. De keramieken tegel heeft een gemarmerd oppervlak dat voor elk item uniek is. Handig om je tafel te beschermen tegen hete pannen, maar het staat ook nog eens erg sfeervol.
De afbeeldingen van de Merge-onderzetter zijn 1,5 x 13 x 17 cm en de prijs is € 19,-.

Verso-kan
De Verso-kan is een keramieken kan met een klassieke vorm en een sierlijk, oversized handvat. De kan is afgewerkt met een glanzend glazuur dat met de hand is aangebracht, zodat elke kan er weer net iets anders uitziet.
De afmetingen van de Verso-kan zijn 27,5 x 26,6 x 14 cm en de prijs is € 95,-.

Glazen Casca-eieren
Voor een feestelijk gedekte tafel in de lente of misschien zelfs voor pasen zijn deze glazen Casca-eieren erg mooi. De eieren zijn mondgeblazen en de monochrome stippen in het glas zijn daarom op geen twee eieren hetzelfde. Ze zijn 9 cm lang met een doorsnee van 6,5 cm en kosten € 25,-. De glazen eieren zijn er in de kleuren roos, paardenbloem, chocoladebruin en melkwit. Ideaal als je iets paasachtigs op tafel wilt zetten, maar dan wel in de sfeer van stijlvol minimalisme. En juist daardoor zijn deze eieren eigenlijk het hele jaar door mooi – zeker als de zon erop valt.
Er zijn ook glazen en vazen van Casca.

Keramieken mandjes
Als je nog iets zoekt om de eieren in te leggen, zijn deze geglazuurde keramieken mandjes misschien een idee. Ze combineren traditioneel vlechtwerk met keramiekkunst. Ze zijn handgemaakt en je kunt ze bijvoorbeeld gebruiken als fruitschaal of gewoon om je interieur mee op te sieren.
De keramieken mandjes zijn er in de kleuren off-white, blauw en cashmere en ze zijn er in drie maten:
- Groot: Ø. 23,5 x H. 21 cm (prijs: € 75,-)
- Klein: Ø. 16 x H. 14,5 cm (prijs: € 55,-)
- ‘Centrepiece’: Ø. 29 x H. 10 cm (prijs: € 75,-)
Hier kun je de producten van ferm LIVING kopen
Mijn favoriete adresje om Scandinavisch design te kopen is webwinkel Nordic Nest. Ze hebben een enorm assortiment en eigenlijk altijd wel interessante aanbiedingen. Ik ben zelf ook geabonneerd op de nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van de aanbiedingen en acties.
Deze blogpost kan affiliatelinks bevatten. Als jij via zo’n link iets koopt of boekt, krijg ik een kleine vergoeding. Dit gebeurt anoniem en kost jou niets extra’s. Samenwerkingen en affiliatelinks stellen mij in staat om deze website te onderhouden en jou van informatie te blijven voorzien. Meer hierover lees je in mijn disclaimer/privacyverklaring.